Akademia Miri Piri

Miri Piri

W roku 2017 obchodzimy XX-lecie Miri Piri w Amritar. Z tej okazji stworzono specjalną stronę z historią szkoły, która sięga 1972 roku kiedy Yogi Bhajan wyszedł z koncepcją szkoły dla ludzi, którzy będą mieli taki kaliber i charakter, że będą mogli służyć ludzkości. „Zaangażowanie, charakter, boskość, godność, łaska. Łaska nie może być kupiona w sklepie. Simran i Seva idą ze sobą w parze. Możesz służyć innym, tylko jeżeli jesteś stały w sobie. Wtedy możesz znieść ciśnienie. Ktoś ma problem. Ty chcesz podnieść tę osobę. Jak możesz podnieść drugą osobę, jeżeli nie możesz podnieść siebie? (…) My tworzymy tutaj ludzi jutra.” – Yogi Bhajan.

Od idei do pełnej autonomii szkoły minęło 25 lat. Początkowo szkoła była prowadzona częściowo przez kadrę z Indii. Pierwsza szkoła „Guru Nanak Fifth Centenary” powstała w 1972 roku w indyjskich Himalajach. W 1989 szkoła została przeniesiona, został też zaostrzony program dyscypliny, w tym okresie szkoła funkcjonowała jako „Guru Ram Das Academy”. Od 1997 szkoła stała się autonomiczna i realizowała pełną wizję Yogi Bhajana. Do dziś szkoła znajduje się w Amritsar i działa pod nazwą Miri Piri Academy.

Historia Miri Piri od 1972 roku

Miri Piri Academy to szkoła z internatem dla dzieci od 5-12 klasy (8-18 lat), która oferuje unikatowy na skalę światową program nauczania.

Misją Akademii jest „by trenować przyszłych liderów, nauczycieli i uzdrowicieli świata poprzez rygorystyczną dyscyplinę, wysoką jakość nauki akademickiej i silne poczucie siebie”. Oprócz wiedzy akademickiej dzieci zdobywają wszechstronne wykształcenie artystyczne i duchowe.

Film wideo: Dzień z życia Akademii Piri Miri

link:     https://www.youtube.com/watch?v=cJ9W_H5cvSY

Oprócz normalnych zajęć dzieci i młodzież uczą się Kundalini Jogi – zakończone egazminem Poziomu 1 na 11 roku nauki; trenują gatkę; grę na klasycznych instrumentach; są uczone w duchu Khalsa.

Strona Akademii Miri Piri:

http://miripiriacademy.org

Facebook Miri Piri Academy:

FB Miri Piri Academy

Miri Piri prowadzi także dofinansowania (stypendia) dla uczniów, które uzyskuje ponad 60% uczniów.

Szczegóły finansowe nauki w Miri Piri

Aloka z Londynu dostała takie dofinansowanie. W Miri Piri jest od września 2016. Po kilku miesiącach zdaje relację jak nauczyła się skupiać i uczyć się. Oprócz nauki, treningu fizycznego, Aloka najbardziej podoba się społeczna i towarzyska strona Miri Piri.

Relacja Aloki z Miri Piri Academy