Sadhna w Londynie

Mul Mantra

Zapraszamy na Sadhnę Ery Wodnika codziennie o g. 4.00 rano do Kundalini Yoga Southall Center, Londyn oraz w niedzielę na g. 5.00 rano.

Kontakt: Mandev +44 07713015 330

Yogi Bhajan o Grupowej Sadhanie

SG

„Wszyscy dla Jednego, i Jeden dla wszystkich”

Wasze ciało jest świątynią Boga, a wasza dusza jest boskim guru wewnątrz. Tak więc wstajecie rano, medytujecie, śpiewacie mantry, robicie ćwiczenia, odwołujecie się do swego ducha, regulujecie oddech, i łączycie się w świadomości grupowej. W ten sposób pomagacie sobie nawzajem. Jeśli ja próbuję spać, to ktoś inny nie śpi. Jeśli w tej całej grupie choćby jedna osoba raz otworzy się na Boga, wtedy wszyscy zostaniemy pobłogosławieni. To jest to, o co chodzi. Jeśli ktoś przyszedł na sadhnę z sercem i duszą w nastroju modlitewnym, wtedy wszyscy na tym skorzystamy. To jest siła grupowej sadhany. Wszyscy powinni skorzystać. Lecz my nadala mamy sobie coś przeszłości. Przynosimy ze sobą troskę o to, kto powinien prowadzić. Oh, tamten poprowadził bardzo dobrą sadhnę. A u tamtego sadhana zupełnie odleciała. Prawda jest taka, że nikt nie wywołał odlotu sadhany, ani nikt nie zrobił pięknej sadhany. To Wola Boga uskutecznia się poprzez duszę. Jeśli służycie i działacie jako kanał, wtedy uskuteczni się poprzez was. Jeśli podczas porannej sadhany ktoś nie może przeciąć barier i dojść do Jedności, nie sądzę by mógł to uczynić w jakiejś innej porze. Wszyscy dla Jednego i Jeden dla wszystkich. Taka jest zasada.

Fragment  z Podręcznika I Stopnia Kursu Nauczycielskiego, rozdział 12: Sadhana

yogicliving_community

Czy mogę robić sadhanę indywidualnie?

Pytanie: Czy mogę robić sadhnę indywidualnie?

Odpowiedź: Jest to doskonałe każdego dnia, kiedy nie zakłóca twoich zobowiązań. Czas przed rozpoczęciem grupowej sadhany jest wspaniały. Jeśli masz jakąś specjalistycznie zdrowotną sadhnę, którą musisz robić jako przepisaną przez nauczyciela jogiczną terapię, wówczas rób ją. Jednak generalną zasadą jest to, że indywidualna sadhana nie jest substytutem sadhany grupowej. Podstawowym celem sadhany jest rozwinięcie grupowej świadomości w świadomość kosmiczną. Wymaga to świadomej intencji wspierającej regularną praktykę, aby wytworzyć nawyk nadający priorytet porannej grupowej sadhanie.

Fragment z Sadhana Guidelines, rozdział: Często zadawane pytania na temat Sadhany