Fizyczna i mentalna witalność

Ta krija jest doskonała kiedy chcesz ciężko pracować. Sobota, dzień Saturna, Mistrz Zadania, jest wspaniałym dniem by ją praktykować. Ta krija porusza energię Kundalini z dolnych trzech czakr w ćwiczeniach 1 i 2; poprzez centrum serca w ćwiczeniu 3; i poprzez czakrę gardła do wyższych centrów w ćwiczeniu 4. Mentalna projekcji i medytacja są automatyczne po tym zestawie.
Najtrudniejsza część tej serii to początek. Jeżeli zamierzasz robić pełne czasy za pierwszym razem, możesz mieć obolałe mięśnie brzucha i słabe nogi, o ile nie jesteś we wspaniałej kondycji. Rób co możesz z gracją, świadomie oddychając podczas ćwiczeń. Energie seksualne i trawienia potrzebują trochę pracy by zostać zrównoważone. Kiedy robisz ćwiczenie 3, poczuj jak wszystkie zmartwienia odpadają od ciebie. Poczuj się jakbyś wznosił się nad chmurami i całe ciało jest przepełnione światełem energii oddechu. W ćwiczeniu 4, poczuj to światło podnoszące się do twojej głowy i projektujące umysł do ekspansywnego spokoju.

Ciężka praca przynosi głęboką relaksację i doświadczenie, że masz ukrytą moc by oczyszczać i witalizować siebie mentalnie i fizycznie.

 

Krija: Fizyczna i mentalna witalność

29 października 2018Odnośnik bezpośredni