Linki i Zasoby KY

3HO sign

Historia Kundalini Jogi – kronika od początków 3HO

http://www.harisingh.com/3HOHistory.htm

Yogi Bhajan pozostawił po sobie tysiące praktyk, które spisywali i wydawali w formie podręczników jego studenci – nauczyciele Kudanlini Jogi. By zachować czystość i doskonałość tych nauk powołano specjalną instytucję Kundalini Research Institute (KRI), która dba o nieskazitelność nauk i programu nauczania Kundalini Jogi na świecie. Z ramienia KRI są szkoleni na całym globie kolejni nauczycielowie Kundalini Jogi. Na stronie KRI w zakładce Tools for Students and Teachers znajdziesz bogate zasoby kriji, medytacji i wykładów Yogi Bhajana w języku angielskim. Od 2014 działa na strpnie KRI interaktywny zbiór wykładów Yogi Bhajana Library of Teachings.

Link do strony: Kundalini Research Institute

Drugą najważniejsza organizacją w świecie Kundalini Jogi jest fundacja 3HO – Healthy, Happy, Holy Organization. 3HO ma na celu integrowanie społeczności Kundalini Jogi na świecie. Organizuje festiwale Kundalini Jogi, obozy Kundalini Jogi dla kobiet, obozy dla młodzieży Khalsy. Przy 3HO działa międzynarodowe stowarzyszenie nauczycieli Kundalini Jogi IKYTA, które integruje międzynarodowe środowisko nauczycielskie.

Link do strony: 3HO

Stowarzyszenie 3HO Polska – na tej stronie znajdziecie informacje nt. bieżących warsztatów i kursów nauczycielskich Kundalini Jogi, które odbywają się w Polsce. W dziale Publikacje znajdują się oryginalne teksty z tłumaczeniem na język polski: Japji, Jaap Sahib oraz Zestaw Narzędzi do Nauczania Początkujących (Tool Kit For Teaching Beginners) autorstwa Shakti Parwha Kaur Khalsa – Matki 3HO.

IKYTA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Kundalini Jogi – źródło świetnych materiałów dydaktycznych. Na tej stronie nauczycielowie Kundalini Jogi mogą dołączyć do globalnej społeczności nauczycieli.

Sikhnet jest źródłem wiedzy na temat Sikhów i korzeni Kundalini Jogi. Znajdziesz tutaj dużo nagrań mp3, wykładów Jogi Bhajana i informacji historycznych.

Yoga Technology strona o Kundalini Jodze w j. angielskim. Kursy Kundalini Jogi on-line. Nad jakością materiałów czuwa Guru Rattana – nauczycielka i uczennica Yogi Bhajana, autorka klasycznych podręczników Kriji i Medytacji do Kundalini Yogi.

Spirit Voyage to sklep internetowy z muzyką Kundalini Jogi na CD, mp3.

SatNam.eu to europejski sklep z muzyką, książkami oraz akcesoriami jogi oraz jogicznego stylu życia. Możliwość zakupu nagrań w mp3.

Satkirin Kaur Khalsa – znana wykonawczyni klasycznych mantr w Kundalini Jodze. Jedna z pierwszych nauczycielek Kundalini Jogi na Świecie. Ekspertka i autorytet w Naad Jodze  i mantrach. Organizuje Akademię Naad w formie webinariów dostępnych dla ludzi na całym świecie.