Krija Przebudzenie do Dziesięciu Ciał

Mój komentarz do kriji:

Choć jest to chyba najbardziej znana krija Kundalini Jogi na całym świecie nigdy ona nie traci na wartości. Ja cały czas odkrywam nowy wymiar i znaczenie tego zestawu.

Była to moja pierwsza praktyka Kundalini Jogi, pierwsza krija którą podjęłam jak osobiste wyzwanie jeszcze w 2007 roku! Ta krija ma wiele warstw, a jej tytuł „Przebudzenie do 10 ciał” można zgłębiać w praktyce i sprawdzić samemu co on oznacza.


Tak naprawdę pomimo to, że wydaje się prosta jest bardzo skuteczną praktyką, szczególnie kiedy mentalnie zestrajasz się z oddechem, utrzymujesz skupienie oczu (oczy są zamknięte podczas ćwiczeń, chyba że instrukcja wskazuje inaczej). Bardziej doświadczeni praktycy odkryją medytacyjny charakter tej praktyki skupiając się na wewnętrznej mantrze Sat Nam.
Ten zestaw jest przykładem idealnie zbalansowanej kriji do codziennej praktyki. Świetnie buduje równowagę w 1,2,3 czakrze oraz energetyzuje kręgosłup. Zachęcam Was do przepracowania ten kriji przynajmniej jeszcze raz w tym tygodniu, lub codziennie. Możecie modulować czas kriji: jeżeli wybieracie opcję po 1 minucie trzymajcie się tego podczas całej kriji, tak samo jeżeli wybierzecie po 1,5 lub 3 minuty.


Uwagi do Medytacji Laya Yoga:Jeżeli Krija ta kest wykonywana bez Medytacji Laya Yoga (patrz punkt 16. w kriji) to można ją ćwiczyć jako zestaw przygotowujący do każdej medytacji KY.

Medytacja Laya Yogi jest potężną praktyką do podnoszenia energii, musi być wykonywana precyzyjnie, najlepiej z doświadczonym nauczycielem, przynajmniej na samym początku.

Miłej praktyki: