Krija: Wewnętrzna Witalność i Wytrzymałość

kriya_for_inner_vitality1_-small

źródło fot.: 3ho.org

Komentarz do kriji:
Yogi Bhajan często mówił, że możemy zrewitalizować się w zaledwie 15 lub 20 minut.

Wiele kriji i medytacji, które dawał na podwyższenie witalności, stopniowo budowało energię w systemach, cyrkulowało energię którą już mieliśmy lub uwalniało blokady, które oddalały nas od naszej energii.

Celem jest by używać energii, która jest naturalnie zawsze w nas. Yogi Bhajan traktował witalność jako właściwość naszego istnienia. Jest to jakość naszego ducha. Nie jest to coś co możemy dostać, posiąść czy otrzymać, a raczej dar, który jest zawsze w nas, który możemy zaakceptować, wykształcić i uwolnić.

Witalność wyraża się w przepływie naszego życia i w naszym zmyśle intuicji, który prowadzi nas do działania w integracji, niewinności i dobroci. Witalność jest nieodłączną częścią naszego istnienia, dlatego możemy wykonywać pewne proste rzeczy przez bardzo krótki okres czasu, które bedą miały niezwykły efekt. Jeżeli za tamą zamknięte są tony wody, wszystko to co musimy zrobić to otworzyć tamę.
Ten przepływ wody oczyści każdą przeszkodę, otwierając drogę dla innych strumieni i dla wzrostu spragnionej ziemi, która na niego czeka. Ta krija uwalnia energię , która jest w tobie. Rozpoczyna się od stymulacji energii Punktu Pępka i uwalnia rezerwy energii, która jest tam przechowywana. Przenosi tę energię do wszystkich meridianów ciała. Następne ćwiczenia systematycznie budzą przepływ energii od splotu słonecznego, aż do gardła. Krija prowadzi energię do wyższych ośrodków i gruczołów. Ostatecznie, otwiera energię głównego kanału sushumna i kręgosłupa. Krija kończy się krótką medytacją w Punkcie Pępka, dla uzdrawiania, które tworzy efekt Ang Sang Wahe Guru w każdej komórce ciała.

Jest to prosty zestaw. Jego efekty są natychmiastowe.
Jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych studentów.

Krija: Wewnętrzna Witalność i Wytrzymałość z komentarzem