26 sierpnia: Urodziny Yogi Bhajana - Poranna Sadhana

Sadhana jest testem samo-wytrzymałości. Jeżeli twoja sadhana jest dla ciebie ważniejsza niż twoja neuroza, to wszystko z tobą w porządku. Jeżeli twoja neuroza jest dla ciebie ważniejsza niż sadhana, to nie jest z tobą dobrze. Nie ważne jak jesteś święty, nikt nie chce wstawać w ambrozyjskich godzinach. Dlaczego to cały czas robisz jest zagadką. W tym czasie, między 3 a 6 rano promienie słoneczne padają pod kątem 60 stopni do ziemi i chcesz się czuć zrelaksowany. Bierzesz zimny prysznic, budzisz się i medytujesz. Czemu powtarzasz mantrę setki razy? By stworzyć wytrzymałość, absolutną mentalną wytrzymałość, bez której nie masz szansy aby twoje życie było płynne. Jeżeli ktoś odmawia ćwiczeń, nikt nie może go zmusić. Ale w tym jednym momencie w życiu ta osoba będzie potrzebowała fizycznej wytrzymałości, i nie będzie jej. Sadhana jest tym czego potrzebuje twoja mentalna wytrzymałość. –Yogi Bhajan, 22 stycznia 1991, fragment z książki „Sadhana Guidelines”

 

W sobotę 26 sierpnia globalna społeczność Kundalini Jogi obchodzi urodziny Yogi Bhajana, pierwszego nauczyciela Kundalini Jogi na Zachodzie.

Artykuł: Historia Yogi Bhajana

Z tej okazji zapraszamy do wspólnej praktyki. Tradycyjnie tego dnia spotykamy się na porannej Sadhanie, na której robimy 2,5 godzinną praktykę Długiego Zawołania.

Instrukcja: Długie Zawołanie

 

Program Urodzin Yogi Bhajana:

4:30 – 7:00 rano     Sadhana: 2,5 godzinna medytacja Długiego Zawołania

Poranna Sadhana  odbędzie się w Gdańsku Oliwie – prosimy o indywidualne zgłoszenia telefonicznie tel. 507 09 09 84