Medytacje dla uzależnień

Yogi Bhajan od początku nauczania Kundalini Jogi na Zachodniej części globu zauważył problem społeczny jakim są uzależnienia. Uzależnienie jest z punktu widzenia jogi utratą komunikacji pomiędzy szyszynką, a przysadką mózgową. Przysadka mózgowa nazywana jest super-gruczołem, gdyż zarządza sprzężeniami pomiędzy innymi gruczołami: tarczycą, gruczołami płciowymi, nadnerczami, reguluje pracę nerek, wydziela liczne hormony. Szyszynka, choć jest ciągle tajemnicą dla naukowego świata, według nauk jogicznych jest gruczołem, który odbiera informację z Wszechświata i przekazuje informację (instrukcję) dalej do przysadki mózgowej.

gruczoły

Poprzez praktykę jogi odnawiamy połączenie między tymi dwoma gruczołami, tym samym budujemy komunikację z naszą wyższą jaźnią, wchodzimy w stan harmonii z naszą duszą. W stanie harmonii, nie ma potrzeby stymulacji przysadki mózgowej poprzez substancje lub zachowania. Wraz z przywróceniem połączeń między gruczołami, zjawisko uzależnień traci rację bytu.

W latach 70. powstał program Super Health, będący zbiorem praktyk Kundalini Jogi, medytacji i zaleceń żywieniowych, które były stosowane jako program rehabilitacji dla osób z problemem uzależnień. Program ten uzyskał uznanie i akredytację w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest faktycznie dostępny dla osób borykających się z problemem uzależnień.

Pełen opis i historia powstania programu znajduje się na stronie: Super Health

Tam znajduje się także część medytacji z książki „Meditations for Addictive Behaviour” oraz ramy programu Super Health.

Najbardziej skuteczną i znaną medytacją do pracy z problemem uzależnień jest Lecznicza Medytacja dla Uzależnień, którą znajdziesz klikając na poniższy link:

Lecznicza Medytacja dla Uzależnień