Newsletter majowo-weekendowy

krople-trawa-wody

Majówka: W okresie długiego weekendu 1-3 maja zajęcia Kundalini Jogi na Morenie nie odbędą się. Zapraszamy po długim weekendzie, od 8 maja, w środy na g. 17.00. Szczegóły poniżej.

Nowy cykl zajęć na Morenie:

Praktyka dla kanalizowania energii żywiołów

Morena, Klub Sportowy Żylewicza 7, środy 17.00 (od 8 maja)

earthfirewaterairether

„Każdy z nas utrzymuje naszym umysłem specjalną równowagę tattva, by posiadać silne ciało i zjednoczoną osobowość. Jakość naszego życia, naszego umysłu i naszego zdrowia jest utrzymywana przez tattva. Pięćnajbardziej gęstych tattva, których doświadczamy w naszym ciele i w całej materii jako cech jakościowych to: ziemia, woda, ogień,powietrze i eter. Są to te same „żywioły”, jakie zna nauka hermetyczna, medycyna chińska oraz średniowieczna alchemia.Te pięć żywiołów posiada pięć projekcji: woda – żądza, ogień – gniew, ziemia – łapczywość,eter- negatywne ego/duma, powietrze – przywiązanie. Nikt nie może pozbyć się pięciu żywiołów, z których jest zbudowany. Wszystko co może zrobić, to pozytywnie skanalizować ich projekcje. Możesz przekierować energię na pozytywne cele.” – Yogi Bhajan
Od 8 maja rozpoczynamy nowy cykl zajęć na Morenie – Praktyka dla kanalizowania energii żywiołów. Na każdych zajęciach będziemy pracowali z pięcioma tattvami wykonując specjalnie dobrane krije i medytacje. Naszą pracę rozpoczniemy od tattvy Ziemi – Pritvi Tattva. Na każdych zajęciach oprócz ćwiczeń dostaniecie opracowanie materiału dotyczące danej tattvy. Krije, medytacje oraz nagrania będą dostępne do osobistej praktyki. Na każdą tattvę poświęcimy min. dwie 1,5-godzinne sesje.

Medytacją przewodnią dla tattvy Ziemi jest Dharti Hai, Akasha Hai, Guru Ram Das Hai, które śpiewaliśmy na ostatnich zajęciach. Praktykujcie tę medytację 40 dni, obserwując zmiany jakie zachodzą w waszym organizmie i psychice.Materiały do medytacji

Nowy artykuł – Osobista praktyka: wprowadzenie

Na dniach zamieściliśmy na naszej stronie opracowanie nt. osobistej praktyki Kundalini Jogi w domu. W tym artykule znajdziecie podstawowe informacje potrzebne do rozpoczęcia osobistej praktyki: czasy i cykle praktyki, wyjaśnienie mantr, relaksu oraz techniczne wskazówki jak zorganizować czas i przestrzeń dla praktyki.
Życzymy Wam słonecznego
owocnego weekendu
w duchu Ziemi
Sat Nam!
Mandev Kaur
Hari Karam Singh