Nowe Materiały do Trzeciej Sutry

Zaprszamy do praktyki nowych medytacji i kriji związanych z tematem Trzeciej Sutry: ” Kiedy nadejdzie czas na ciebie – zacznij, a napięcie ustąpi”.

Trzecia Sutra jest prosta i przejrzysta – kiedy masz  i czujesz ciśnienie nad skończeniem projektu, sposobem by uwolnić to ciśnienie jest poprostu – zacząć. Jeżeli wiesz jaki jest pierwszy krok, po prostu go zrób!

Ale często boimy się i ociągamy przed rozpoczęciem (lub ukończeniem) zadań i projektów. Doświadczamy tego w różnych sytuacjach – zupełnie przyziemnych jak sprzątanie domu, praktycznych – jak organizacja projektu w pracy; lub osobiste – jak rozpoczęcie sadhny lub nowego hobby, które chciałeś zawsze rozpocząć, a nie zrobiłeś tego.

Pierwsze o co musimy zapytać to, „Co powstrzymuje przed rozpoczęciem?”. Każda osoba potrzebuje zajrzeć wewnątrz siebie i znaleźć swoje własne powody, które oddalają przed rozmachem.

Co sprawia, że czujemy ciśnienie? Czy mamy oczekiwania wobec siebie i wyniku sytuacji? Czy myślimy, że powinniśmy być, robić, myśleć coś czym nie jesteśmy? Czy działamy zbyt wielozadaniowo i czujemy się przytłoczeni?

Jest wiele odpowiedzi, a ciśnienie wymaga byś dostał się do sfery neutralnego umysłu, tak byś mógł słyszeć mądrość twojej własnej duszy, która mówi ci jak uzdrowić blokady, jak pójść naprzód.

Kiedy doświadczamy naszej prawdziwej jaźni i zachowujemy silny związek z naszą duszą, żyjemy poza ograniczeniami czasu i przestrzeni. Znamy nasz prawdziwy kierunek, możemy puścić lęk.

„Jesteś wolny tylko wtedy kiedy jesteś ponad czasem. Kiedy się boisz, „Co się stanie jutro”- nie żyjesz, tylko wleczesz się. Duch jest poza czasem i przestrzenią” – Yogi Bhajan, 29 lipca 1978

Kiedy już jesteśmy w zgodzie z naszą prawdą, możemy zacząć inicjować zmiany. Używając technologii Kundalini Jogi, zaczynamy wyrażać i podtrzymywać nasze dążenia, bez względu czy są małe czy wielkie.

„Ta technologia jest fundamentalna dla fizjologii i świadomości ludzkich istnień na całym świecie. Zrozumienie i praktyka technologii duchowości na co dzień skutkuje zrównoważeniem, skupieniem, harmonią i zdolnością by funkcjonować z sukcesem pod ciśnieniem czasu i przestrzeni. Teraz jest czas kiedy musimy nauczyć się drogi by być szczęśliwym  i rozkwitać pod tym nowym wpływem podwyższonego poziomu ciśnienia”

– fragmenty z notatek czytanych na wykładach Yogi Bhajan 27 lipca 1999r.

źródło: 3ho.org

 

MATERIAŁY DO PRAKTYKI:

Trzecia Sutra i Medytacja Sadhna Yojina

Medytacja Trzeciej Sutry wg 3HO

Krija: Zestaw dla Wątroby Aury Poleganiu na sobie