Kiedy nadejdzie czas na ciebie – zacznij, a całe napięcie ustąpi

3HO Trzecia Sutra

Pobierz Tekst artykułu i instrukcję do medytacji w PDF: Trzecia Sutra

“ Duchowa ścieżka jest najbardziej delikatną ścieżką. Jest to ścieżka tych, którzy nie znają czasu, ponieważ duchowa ścieżka pozwala tobie wyjść poza czas i przestrzeń.
Kiedy jesteś poddany czasowi i przestrzeni, stajesz się szalony. Nigdy nie będziesz  szczęśliwy ponieważ ciśnienie czasu i przestrzeni nie pozwoli ci być szczęśliwym.
Musisz wyciągnąć swoją głowę ponad czas i przestrzeń. Dlatego jest niezbędne by robić Sadhnę rano, tak że całkowicie siebie dostroisz.”
– Yogi Bhajan, 4 maja 1972r.

W latach 2013-2017 globalna społeczność Kundalini Jogi pracuje z Pięcioma Sutrami dla Ery Wodnika. Każdego roku pracujemy z inną mantrą, która pozwala nam lepiej zrozumieć każdą z sutr.

Mantrą dla III Sutry jest:

Gobinde Mukande Udare Apare Hariang Kariang Nirname Akame

tłumaczenie: Podtrzymujący, Wyzwalający, Oświecający, Nieskończony Niszczący, Tworzący, Bezimienny, Bez pragnień

Ta mantra przynosi stabilność dla półkuli mózgu, pracuje z Centrum Serca by rozwinąć współczucie, cierpliwość i tolerancję, jednocząc praktykującego z Nieskończonością. Jest znana z usuwania głęboko zakorzenionych blokad. Ta mantra jest znana jako Guru Gaitri Mantra, jest częścią Jaap Sahib, zbioru napisanego przez Guru Gobind Singh, 10-tego Guru Sikhów.

Komentarz Yogi Bhajana “ Osiem Askpektów Boga” z wykładu z 9 listopada 1976r.

YB 2

To jest dźwięk, który każdy może podchwycić. To jest osiem aspektów Boga, osiem stron boga: Gobinde Mukande Udare Upare Hariang Kariang Nirname Akame

Mózg ma naturalną zdolność by automatycznie to podchwycić. Te słowa istniały zanim istniał jakikolwiek język. Po prostu podchwyć rytm i to wszystko czego musisz się nauczyć. To są tak zwane rytmiczne mantry. Rytmiczne mantry mają cię pochwycić w Eter. To jest jedyna mantra na świecie, która równoważy Eter i Ziemię.

Możesz ją śpiewać w dowolny sposób. Możesz ją śpiewać prowadząc samochód, jedząc, śpiąc; to nie ma znaczenia.Kiedykolwiek wyrazisz ją, wszystkie aspekty Boga będą z tobą. Teraz kiedy będziesz to robił, po jakimś czasie zaczniesz dostrzegać wiele rzeczy. Powiesz coś i to się wydarzy; nie martw się. Po prostu rób to dalej.

Życie jest żywym doświadczeniem pomiędzy tym co skończone a Nieskończonością.

“Tradycyjnie, tylko osoba wcześniej inicjowana przez guru mogła czantować Guru Gaitri. Ktokolwiek będzie ją czantował,  Pierwotna Moc – Adi Shakti, będzie chroniła to istnienie.

Ta mantra to “Shakti mantra”. Shakti daje praktykującemu pozytywną moc Boga. Jeśli będziesz czantował tę mantrę, nie będzie żadnego wroga, włączając twoje własne ego, które może przejąć nad tobą moc. Jest to mantra Bezśmiertelności.” – Yogi Bhajan, 7 września 1975r.

Instrukcja do Medytacji z Guru Gaitri Mantrą
Sadhna Yojina

“Ta medytacja może wymazać każdą słabość w twoim przeznaczeniu,  w twoim otoczeniu i twoich kontaktach.”

Mudra: Zapleć palce dłoni, dłonie skierowane wnętrzem do dołu. Silnie naciskaj kciuki na siebie, i naciskaj nimi na siebie pod dłońmi tak mocno jak to możliwe. Utrzymuj pozycję na wysokości gardła.

Pozycja: Łatwa lub na krześle (ciężar rozłożony równomiernie na obu stopach).

Oczy: Otwarte na 1/10, wzrok skupiony na czubku nosa.

Oddychaj tylko wtedy kiedy to konieczne, w krótkich oddechach aby utrzymać stały rytm mantry.

Mantra: Gobinde Mukande Udare Apare Hariang Kariang Nirname  Akame

Czantuj i skup swoją uwagę na wibracji dźwięku.

Czas: 11 lub 31 minut.

Nagranie: “Gobinde Mukande”, Satkirin Kaur z albumu Jaap