Warsztaty Kudalini Jogi 27 grudnia 2014

Warsztaty Kundalini Jogi:

Jest przejście przez każdą blokadę

27 Grudnia 2014

Warsztat 1

„Czy pamiętasz kiedy chciałeś przyjść na zajęcia i powiedziałeś „ Nie mogę”? Czy pamiętasz kiedy chciałeś wstać rano i być z twoim Bogiem, ale zamiast tego powiedziałeś „Nie mogę”? Czy pamiętasz kiedy chciałeś kochać i być z kimś, a zdecydowałeś „Nie mogę”?

Wszystkie problemy tej planety pochodzą od tego „Nie mogę”. Ono odsuwa nas od naszej dharmy, od naszego przeznaczenia. Musimy uczynić naszą wolę tak czystą, przejrzystą i pozytywną, że „nie mogę” nie dotknie naszych brzegów. Kundalini Joga zabiera nasze „nie mogę” i daje nam naszą doskonałość.

Każda sekwencja ma konsekwencję. Kiedy zaczynamy sekwencję, konsekwencja już się tam pojawi. Jeżeli nie chcesz konsekwencji, nie zaczynaj sekwencji. Posiądź tę kontrolę! Kontroluj swoje „nie mogę”! Praktyka kriji z mantrą, daje rytm. Kiedy twoje życie jest poddane rytmowi, twoje „nie mogę” odchodzi.”

– Yogi Bhajan, fragmenty wygładu „Pozbądź się swojego nie mogę” z 2001r.

Sutra znaczy „supeł”, „węzeł”. To kompleksowa koncepcja duchowa zredukowana do jednego zdania, która może być rozwinięta przez nauczyciela duchowego. Sutry ochroniły sekretne nauki przed zniszczeniem przez swoją pozorną prostotę oraz łatwość do zapamiętania.

Yogi Bhajan podarował nam Pięć Jogicznych Sutr dla Ery Wodnika. W 2013 roku rozpoczął się globalny proces praktyki tych Sutr za inicjatywą globalnej społeczności Kundalini Jogi 3HO (Healthy, Happy, Holy Organisation). Każdy kolejny rok ma przypisaną sutrę i mantrę, która oddaje jej charakter.

Pięć Sutr Ery Wodnika:

1. Rozpoznaj, że ta druga osoba jest tobą. (2013)

2. Jest przejście przez każdą blokadę. (2014)

3. Kiedy nadejdzie czas na ciebie– działaj, a całe ciśnienie opadnie. (2015)

4. Rozumiejąc bez współczucia nie zrozumiesz tych czasów. (2016)

5. Wibruj Kosmos, a Kosmos oczyści ścieżkę. (2017)

Najbliższy warsztat będzie poświęcony Drugiej Sutrze

Data: 27 grudnia 2014, g. 16.00, Gdańsk Oliwa

warsztat poprowadzi: Hari Karam Singh

Warsztat 2

Program warsztatu

Na warsztaty przygotowaliśmy specjalny zestaw kriji i medytacji z mantrą dedykowanych przełamywaniu blokad w ciele i umyśle. Każdy z uczestników otrzyma materiały z warsztatów w formie zeszytu. Program praktyczny:

  • Pogłębiona Praktyka Kriji
  • Medytacje z Mantrą
  • Komentarz do Drugiej Sutry Ery Wodnika: Jest przejście przez każdą blokadę na podstawie wykładów Yogi Bhajana

Czas trwania: 3h

zapisy & info: 503 074 965, joga.gdansk@gmail.com