Warsztaty Kundalini Jogi 3-4 stycznia 2015

3 stycznia 2015

Pierwsza i druga Sutra Ery Wodnika

3 – 4 stycznia 2015

Wszystkie problemy tej planety pochodzą od tego „Nie mogę”. Ono odsuwa nas od naszej dharmy, od naszego przeznaczenia. Musimy uczynić naszą wolę tak czystą, przejrzystą i pozytywną, że „nie mogę” nie dotknie naszych brzegów. Kundalini Joga zabiera nasze „nie mogę” i daje nam naszą doskonałość.

Każda sekwencja ma konsekwencję. Kiedy zaczynamy sekwencję, konsekwencja już się tam pojawi. Jeżeli nie chcesz konsekwencji, nie zaczynaj sekwencji. Posiądź tę kontrolę! Kontroluj swoje „nie mogę”! Praktyka kriji z mantrą, daje rytm. Kiedy twoje życie jest poddane rytmowi, twoje „nie mogę” odchodzi.”

– Yogi Bhajan, fragmenty wygładu „Pozbądź się swojego nie mogę” z 2001r.

Sutra znaczy „supeł”, „węzeł”. To kompleksowa koncepcja duchowa zredukowana do jednego zdania, która może być rozwinięta przez nauczyciela duchowego. Sutry ochroniły sekretne nauki przed zniszczeniem przez swoją pozorną prostotę oraz łatwość do zapamiętania.

Yogi Bhajan podarował nam Pięć Jogicznych Sutr dla Ery Wodnika. W 2013 roku rozpoczął się globalny proces praktyki tych Sutr za inicjatywą globalnej społeczności Kundalini Jogi 3HO (Healthy, Happy, Holy Organisation). Każdy kolejny rok ma przypisaną sutrę i mantrę, która oddaje jej charakter.

Pięć Sutr Ery Wodnika:

1. Rozpoznaj, że ta druga osoba jest tobą. (2013)

2. Jest przejście przez każdą blokadę. (2014)

3. Kiedy nadejdzie czas na ciebie– działaj, a całe ciśnienie opadnie. (2015)

4. Rozumiejąc bez współczucia nie zrozumiesz tych czasów. (2016)

5. Wibruj Kosmos, a Kosmos oczyści ścieżkę. (2017)

Najbliższy warsztat będzie poświęcony Pierwszej i Drugiej Sutrze

Data: 3 stycznia 2015 (sobota) g. 16.00: Pierwsza Sutra

4 stycznia 2015, g.16.00: Druga Sutra

miejsce: Gdańsk Oliwa (szczegóły – prosimy o kontakt)

warsztat poprowadzi: Hari Karam Singh

Program warsztatu

Na warsztaty przygotowaliśmy specjalny zestaw kriji i medytacji z mantrą dedykowanych przełamywaniu blokad w ciele i umyśle. Każdy z uczestników otrzyma materiały z warsztatów w formie zeszytu. Program praktyczny:

  • Pogłębiona Praktyka Kriji
  • Medytacje z Mantrą
  • Komentarz do Pierwszej i Drugiej Sutry Ery Wodnika: Jest przejście przez każdą blokadę na podstawie wykładów Yogi Bhajana

Czas trwania: Sobota 3h, Niedziela 3h

zapisy & info: 503 074 965, joga.gdansk@gmail.com